Vyhledávání
      

růže kultivar ´White Spray´ (Rosa ´White Spray´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 100.0 cm do 1.5 m
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
bílá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby, půdopokryvná rostlina
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´White Spray´ je nízký, košatý keř s obloukovitými výhony, které se později mění v poléhavé šlahouny asi 1 -1,5m dlouhé. Postranní větvičky nesou malé svazečky květů, hlavní květní stonky jsou asi 30 -50cm dlouhé s 10 -20 květy ve velkých, volných chocholičnatých latách.

Listy jsou malé, lístečky, kterých bývá 5 -7, jsou úzké a dlouhé. Při rašení jsou listy světle zelené, plně rozvinuté pak středně zelené, dost lesklé. Celkové olistění je středně husté a vytrvalé.

Poupata jsou drobná, široce kuželovitá, bílá, lehce lososovitě nadechnutá. Rozvíjející se květy jsou asi jen 2 -2,5 velké, mají miskovitý tvar i při úplném rozvinutí. Jsou jednoduché, mají pět, někdy šest srdcovitě tvarovaných korunních plátků, které jsou pak čistě bílé s lehce karmínově růžově stíněným okrajem. Ze středu květu vynikají zlatožluté prašníky. Růže kvete velmi bohatě. Její vůně je slabá.

Růži vyšlechtil v roce 1980 Lens. Je to bílá mutace půdopokryvné růže ´Pink Spray´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže je zimovzdorná, odolná vůči chorobám listů i vůči škůdcům. Její vegetace je velmi vytrvalá. K výsadbě je nutné volit z řízků množené sazenice, protože u očkovanců by se podrážející podnože těžko potlačovaly.

Použití:
Tato růže rychle pokryje půdu obloukovitě poléhavými šlahouny a bohatě kvete. Nejlepší vzdálenost pro výsadbu je 70 -100cm, ve velkoplošné výsadbě 1 -2 rostliny na metr čtverečný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.