Vyhledávání
      

růže kultivar ´Violaine´ (Rosa ´Violaine´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 60.0 cm do 70.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
modrá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Tvary listů: 
pilovité, vejčité
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, teplomilná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Violaine´ je keř vysoký 60 -70cm, řídce se rozvětvující. Mladé výhony jsou mírně fialově narůžovělé, vyzrálé jsou světle zelené, málo ostnité. Květní stonky mají většinou po jednom květu, silnější výhony mají ale i 3 - 5 květů na delších stopkách. Rostlina remontuje jen slabě, pokud nepomůžeme řezem poupat nebo odkvetlých květů a zkrácením slepých výhonů.

Listy jsou středně velké, šedozelené, matně lesklé. Jednotlivé lístky jsou úzce vejčité, hustě pilovitě zoubkované. Celkové olistění je řídké a nevyniká.

Poupata jsou štíhlá. Rozvíjejí se spirálovitě a tvoří velké, plné květy, 10 -11cm s 25 -30 slézově modrými korunními plátky. Při odkvětu barva zesvětlí, za teplého počasí odkvétající květy poněkud zfialoví. Vůně je intenzivní, velmi příjemná.

Tuto růži vyšlechtil v roce 1968 Gaujard. Pochází z křížení kultivarů ´Eminence´ x ´Simone´.

Pravá modrá růže neexistuje. Je to jen červený anthokyan, který v přechodu kyselé reakce buněčné šťávy na alkaličtější zčásti modrá.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže není zimovzdorná, vyžaduje zimní kryt. Je odolná vůči padlí, slaběji vůči černé skvrnitostí. Květy netrpí deštivým počasím, pokud netrvá příliš dlouho. Trvanlivost květů ve váze je asi 6 dní.

Použití:
Tato růže je vhodná k řezu květů pro svou krásnou barvu. Vzdálenost rostlin v řadě je k tomuto účelu 35cm, protože keře se nerozrůstají do šířky. Pěkně se tato odrůda vyjímá také jako růže stromková.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.