Vyhledávání
      

růže kultivar ´Uncle Walter´ (Rosa ´Uncle Walter´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 100.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Uncle Walter´ je vzpřímeně rostoucí keř, vždy vyšší než 1m. Hlavní výhony se rozvětvují dlouhými, silnými květními stonky, které nesou po jednom hlavním poupěti a několika krátkostopkatých postranních poupat. Výhony jsou po vyrašení tmavě červené, později tmavě zelené se silnými, nepříliš četnými ostny, které na starším dřevě zhnědnou.

Listy jsou, podobně jako výhony, po vyrašení načervenalé, později středně zelené. Plně rozvinuté jsou velké, slabě lesklé. Celkové olistění je vzhledem k bujnému kosternímu růstu keře jen středně bohaté.

Poupata jsou velká, široce vejčitá, krvavě červená. Otevřený květ je velký 10 -12cm, má 25 -30 korunních plátků, které tvoří lehce plný, uvnitř červený, zvnějšku karmínově červený hezký květ. Pokud se řezají květy, nebo alespoň odkvetlá květenství, růže dobře proráží a bohatě kvete. Vůně květů je jemná.

Růži vyšlechtil v roce 1963 McGredy.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže je zimovzdorná. Černá skvrnitost napadá jen spodní, starší část výhonů. Padlí se projevuje zřídka pokud má keř v pozdním létě dostatek vláhy, aby zůstal ve vzrůstu.

Použití:
Růže se vysazuje jednoltivě nebo ve skupinách při minimální vzdálenosti 40 - 45cm. V dobrých klimatických poměrech je možné použít tuto odrůdu i jako sadovou růži. Svými až 8cm vysokými poupaty patří k největším růžím.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.