Vyhledávání
      

růže kultivar ´Tatjana´ (Rosa ´Tatjana´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 60.0 cm do 80.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Tvary listů: 
vejčité
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Tatjana´ je košatý keř vysoký 60 -80cm. Bohatě se rozvětvuje hustými dlouhými, silnými květními stonky, které nesou většinou po jednom květuů. Výhony jsou nahnědle zelené a dost ostnité. Po prvním flóru znovu obráží a kvete až do podzimu.

Listy jsou velké, při rašení zelené s červeným nádechem, později tmavě zelené, lehce až matně lesklé. Olistění je velmi husté a dává rostlině temný vzhled.

Poupata jsou vysoká, štíhlá až špičatá, zpočátku černočervená, při rozvíjení dostávají tmavě krvavě červenou barvu. Rozvité květy jsou velké 10 -12cm, plné, mají 30 -35 korunních plátků, jejich okraje jsou sametové. Barva je trvanlivá.

Tuto růži vyšlechtil v roce 1970 Kordes.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže je zimovzdorná, odolná vůči chorobám a škůdcům, což patří k jejím přednostem. Ani deštivé počasí květy nepoškozuje. Je potřeba dbát, aby nebyla vysazována před světlé jižní stěny, kde mohou za úpalu okraje korunních plátků „shořet“. Květy jsou ve váze trvanlivé.

Použití:
Růže je vhodná pro výsadby na záhony, do skupinové výsadby i k řezu. Na záhonech vyžaduje kontrast světlejších barev. Vzdálenost rostlin by měla být 35 -40cm v řadě nebo 6 -7 rostlin na metr čtverečný ve skupinové výsadbě. Pro svou vůni se sází blízko cest a oken.

Tato růže bývá označována za „černou“, ale černá růže neexistuje. Tmavou barvu vyvolávají husté výrůstky povrchové vrstvy buněk korunních plátků, které mnoho světla pohltí a málo reflektují.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.