Vyhledávání
      

Růže kultivar ´Sympathie´ (Rosa ´Sympathie´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
do 4.0 m
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
popínavá rostlina
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (1 fotek):
   Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Sympathie´ je bujný, vzpřímený keř. Hlavní výhony jsou silné, mírně obloukovité, 2 -3m dlouhé. Keř se rozkládá stejně daleko do šířky a dosahuje výšky až 4m. Rozvětvení je husté. Ostnitost výhonů je střední. Květní stonky vyrážejí během celého léta z jednoletých výhonů a částečně i z letorostů a nesou až 15 květů ve velkých kyticích.

Listy jsou velké, olistění husté. Při rašení jsou listy načervenalé. Později tmavě zelené, lesklé, trochu kožovité. Celkové olistění vyniká zejména na mladých výhonech.

Poupata jsou velká, sametově tmavě červené barvy. Rozkvétající květy jsou podobné velkokvětým růžím, mají 8 -10cm v průměru, na mladých rostlinách až 12cm, jsou plné, s 25 -30 širokými korunními plátky. Barva rozkvetlých růží je sytě šarlatově červená se sametovým leskem, v odkvětu slabě zmodrá. Kvete brzy na jaře, bohatě a kvetení opakuje. Květy se sami čistí, slabě voní.

Růži vyšlechtil v roce 1964 Kordes. Pochází z křížení kultivarů ´Wilhelm Hansmann´ x ´Don Juan´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže je zimovzdorná do -20°C. Odolnost listů a mladých výhonů vůči padlí je dobrá a ani černá svrnitost neohrožuje listy. Květy dobře odolávají deštivému počasí.

Použití:
Tato růže je pnoucí, vyvazuje se nejen na západních a východních stěnách, ale i na stěnách jižních. Uplatní se i volněji upavněná na pilířích a jiných oporách.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.