Vyhledávání
      

růže kultivar ´Sonia Meilland´ (Rosa ´Sonia Meilland´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 50.0 cm do 70.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
růžová
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, hlinité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (1 fotek):
   Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Sonia Meilland´ je středně silný keř, vzpřímený, vysoký ve volné půdě 50 - 70cm. Výhony jsou středně silné, světle zelené, řídce obrostlé většími světle zelenými hnědými ostny. Květní stonky jsou pevné, středně dlouhé, nesou květy zčásti po jednom, ale na silných výhonech, vyrůstají odspodu, nesou 3 -5 květů na kratších stopkách. Rostlina stále obráží, zejména po řezu květů.

Listy jsou středně velké, poměrně široké, při rašení červenavě zelené, plně rozvinuté jsou sytě zelené, lehce kožovité a matně lesklé. Celkové olistění je dost husté.

Poupata jsou velká, podobná velkokvětým růžím, barvy sytě lososově růžové, rozvíjejí se spirálovitě a vytvářejí 8 -10cm velké květy, lehce plné, mají 20 -30 korunních plátků. Rozvité květy jsou růžové, lososově nadechnuté, plně rozkvetlé jsou světle růžové, slabě voní.

Tuto růži vyšlechtil v roce 1970 Meilland. Pochází z křížení kultivarů ´Zambra´x (´Baccara´x ´Message´).

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže vyžaduje na zimu dobrý kryt. Po hlubším řezu po tuhé zimě obráží silnými vícekvětými výhony. Je odolná vůči chorobám listů, delší deštivé počasí poškozuje květy, které se sice rozvíjejí normálně, ale dostávají hnědé, kropenaté skvrny. Květy vydrží velmi dlouho ve váze.

Použití:
Tato růže je vhodná jako skleníková, v příznivých podmínkách i jako růže záhonová. Při vzdálenosti 40cm v řadě dává mnoho pevných stonků.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.