Vyhledávání
      

růže kultivar ´Soir d´Automne´ (Rosa ´Soir d´Automne´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 50.0 cm do 60.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
modrá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (1 fotek):
   Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Soir d´Automne´ je středně bujný keř s dostatečným rozvětvením, vzpřímeného vzrůstu, vysoký 50 -60cm. Mladé výhony jsou lehce fialově zelené, později světle zelené, málo ostnité. Květní stonky jsou pevné a nesou po jednom květu, jen silné výhony nesou více květů na silných stopkách. Rostlina po prvním flóru bohatě obráží. Tyto nové výhony do podzimu ještě vyzrávají.

Listy jsou v době rašení světle zelené, červeně nadechnuté, později matně zelené, středně velké, na květních stoních řídce umístěné. Celkové olistění je ale husté.

Poupata mají vejčitý tvar, zpočátku jsou sytě růžové, jejich vnější strana je tmavě stíněná. Při rozpuku se rozvíjejí v květy velké 9 -11cm, dost plné. Korunních plátků mají květy 25 -30, jejich barva je šeříkově modrá, při odkvětu světle namodralá. Růže kvete bohatě a vytrvale celé léto. Květy voní téměř citronově.

Růži vyšlechtil v roce 1966 Dot -Minier. Její původ není znám.

Čeleď:
Rosaceae -růžovité

Pěstování:
Je to jedna z mála „modrých“ růží, která se vyznačuje velkou zimovzdorností. Také odolnost vůči houbovým chorobám je dobrá, stějně jako vůči nepříznivému počasí v létě. Květy jsou ve váze trvanlivé.

Použití:
Tato růže je vhodná do zahrad na záhony spolu s jinak zbarvenými růžemi, kde uplatní nejen zajímavou barvu, ale i vůni. Vzdálenost rostlin v řadě by měla být 35cm.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.