Vyhledávání
      

růže kultivar ´Sněhurka´ (Rosa ´Sněhurka´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 30.0 cm do 40.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
bílá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
obruby, skupinové výsadby, nádoby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Sněhurka´ je zakrslá polyantka, tvořící nízké keříky. Dorůstá do výšky 30 -40cm, má husté rozvětvení, světle zelené, téměř bezostné výhony. Hlavní květní stonky nesou na jednotlivých stopkách 5 -10 květů, které vytvářejí velké chocholičnaté kytice s až 100 květy.

Listy jsou malé, mají nevýraznou nervaturou, jsou světle zelené, lesklé, na spodní straně matné. V době hlavního kvetení není olistění po květem téměř vidět.

Kytice květů vykvétají z drobných kulovitých poupat porcelánové bílé barvy se slabým masově růžovým nádechem. Tato barva zesvětlí při rozvíjení květů na čistě sněhově bílou, korunní plátky zůstávají stále stočeny dovnitř květu a vytvářejí tak typicky kompaktní, velmi vytrvalé květenství pravých polyantek. Květy slabě voní.

Tato růže byla vyšlechtěna v roce 1937. Je to pupenová mutace polyantky ´Louise Walter´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Tato růžě je zimovzdorná, je ale dobré ji na zimu obvykle přikrýt. Na ochranu před padlím je nutný preventivní postřik. Černou skvrnitostí netrpí často, ani nepříznivým letním počasím. Za dlouhodobých dešťů jsou korunní plátky kropenaté.

Použití:
Je to vhodná růže pro menší záhony a nízké obruby, kde ji vysazujeme ve vzdálenosti 30cm od sebe. Je také vhodná do nádob a velmi pěkná je očkovaná na šípkovém kmínku jako asi 60cm vysoký stromek.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.