Vyhledávání
      

růže kultivar ´Royal Dane´ (Rosa ´Royal Dane´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 80.0 cm do 100.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (4 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Royal Dane´ je velmi bujně rostoucí keř, silně se rozvětvující, vysoký 80 -100cm. Hlavní váhony směřují vzhůru, postranní tvoří pevné, dlouhé květní stonky, které nesou převážně po jednom květu, ty nejsilnější ale také více květů na dlouhých stopkách. Rašící výhony jsou načervenalé, pak středně zelené, řídce porostlé velkými ostny. Při nedostatku živin a světla přináší na podzim také tzv. slepé výhony.

Listy jsou velké, rašící načervenalé, stejně jako výhony. Plně rozvinuté jsou zelené, voskově lesklé, vytvářejí hustě olistěné keře.

Poupata jsou velká, vysoká, červenohnědá. Květ je plný, krásně tvarovaný, velký 12 -14cm, má 20 -25 korunních plátků červenooranžové barvy s bronzovým nádechem. Plně rozkvetlé květy stáčejí korunní plátky nazpět, barva zesvětlí a mění bronzový přeliv na růžový, ale nezmodrá. Květy voní typickou vůní čajohybridů.

Tuto růži vyšlechtil v roce 1972 Poulsen. Její původ není znám.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Tato růže dost tvrdá, odolná vůči tuhým zimám, chorobám i škůdcům. Velmi odolná je vůči skvrnitosti listů. Květy netrpí deštivým počasím, jen na stanovišti před jižní stěnou je barva květů málo stabilní.

Použití:
Růže je vhodná zejména pro větší záhony a skupiny ve větších zahradách. Vzdálenost rostlin by měla být 45cm v řadě, ve skupinách 5 -6 rostlin na metr čtverečný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.