Vyhledávání
      

růže kultivar ´Rosina´ (Rosa ´Rosina´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 25.0 cm do 35.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Tvary listů: 
pilovité, okrouhlé
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
obruby, solitéra, skupinové výsadby, nádoby, skalky, střešní zahrady
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Rosina´ je keř vysoký 25 -35cm, kompaktního a vyrovnaného vzrůstu. Hlavní výhony se bohatě rozvětvují na konci s hustou kyticí květů. Výhony jsou světle zelené, málo ostnité.

Listy jsou drobné, při rašení světle zelené, později tmavší, mírně lesklé. Jednotlivé listy mají 5 -7 elipticky zašpičatělých lístečků s drobně pilovitými okraji. Celkové olistění je řídké, květy v něm tak dokonale vynikají. Zůstane zelené do pozdního podzimu.

Poupata mají v rozpuku elegantní tvar, vypadají jako minivelkokvěté růže, žluté barvy. Rozvité květy jsou poloplné s asi 15 korunními plátky. Za odkvětu barva zesvětlí, ale nevybledne. Růže kvete velmi bohatě a vytrvale až do podzimu. Květy lehce voní.

Růži vyšlechtil v roce 1951 P. Dot na ostrově Mallorca. Tehdy se zdálo, že nebude vhodná pro naše prostředí, ale její rodič, růže ´Rouletti´, ji ovlivnila natolik, že se osvědčila i u nás. Pochází ze spojení ´Eduardo Toda´x ´Rouletti´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Tato růžička je zimovzdorná, po tuhých zimách dobře obráží ze starších výhonů. Je odolná vůči chorobám listů i vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám v létě.

Použití:
Růžička je vhodná pro malé záhony, nízké obruby v zahradách, kde postačí vzdálenost rostlin 30 -33cm v řadě. Dobře se hodí i pro skalky, balkónové truhlíky i květináče. Platí to především pro rostliny množené řízkováním, které zůstanou nižší.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.