Vyhledávání
      

růže kultivar ´Queen of Bermuda´ (Rosa ´Queen of Bermuda´)

Trvalky > 

Výška rostliny: 
od 100.0 cm do 1.2 m
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (2 fotek):
     Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Queen of Bermuda´ roste velmi bujně, dorůstá výšky 100 -120cm. Mladé výhony jsou načervenalé, později tmavě zelené, středně ostnité, ostny jsou široké a také načervenalé. Rozvětvení přináší pevné květní stonky až 80cm dlouhé, které mají většinou jeden květ. Jen po hlubokém řezu se vyvinou stonky zakončené shlukem krátkostopkatých květů.

Listy jsou středně velké, zpočátku červenozelené, později tmavě zelené, matně lesklé. Celkové olistění není husté, zejména při méně častém řezu.

Poupata jsou při uvolnění prvních dvou korunních plátků krátce kuželovitá, tmavě červená, velká 3 x 4,5cm. Potom narůstají do šířky a otevřený keř je velký 8 -12cm. Barva uvnitř květu je rumělkově červená s výrazným černým stínem na vnější straně. Květy jsou poloplné, miskovitého tvaru. Tvoří je 25 -30 korunních plátků. Téměř nevoní.

Růži vyšlechtil v roce 1956 Bowie. Pochází z křížení kultivarů (´Kordes Sondermeldung´x ´Orange Triumph´) x ´Bettina´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže je méně zimovzdorná, protože by po zimě mělo zůstat dost dřeva pro delší jarní řez. V období sucha se zvětší nežádoucí černý stín na květech. Odolnost vůči padlí je s přibývajícím věkem rostliny menší, vůči černé skvrnitosti je odolnost lepší. Květy vydrží ve váze až 7 dní.

Použití:
Růže je vhodná zejména k řezu květů. Růže se u nás pěstuje také pod sklem. Vzdálenost výsadby by měla být 40 -45cm v řadě, tedy asi 6 rostlin na metr čtverečný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.