Vyhledávání
      

růže kultivar ´Pussta´ (Rosa ´Pussta´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 70.0 cm do 80.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
červená, zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
polostín, vlhko, mrazuvzdorná, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Pussta´ má silný, vzpřímený vzrůst. Poněkud nerovnoměrně a nestejně vysoko se rozvětvuje, takže bývá nevyrovnaná i výška rostliny. Přesto bývá keř dostatečně kompaktní. Dorůstá do výšky 70 -80cm. Květenství nesou dlouhé postranní ostnité květní stonky, které vytrvale prorážejí a nesou zčásti jen několik málo květů, ale zčásti i četné květy.

Listy jsou velké, zpočátku načervenalé až červené, plně vyvinuté jsou tmavě zelené, lesklé. Celkové olistění je husté a dává rostlině zdravý vzhled.

Poupata jsou široká, tupě kuželovitá, tmavě červená. Rozvité květy jsou 8 -9cm velké, lehce plné, mají 25 až 30 korunních plátků, zářivě tmavě červených, k okraji se sametovým leskem. Samy se dobře čistí, slabě voní.

Tento kultivar vyšlechtil v roce 1972 Tantau. Pochází z křížení kultivarů ´Letkis´x ´Walzertraum´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Je to velmi tvrdá růže, odolná vůči tuhým mrazům i proti houbovým chorobám listů. Nesnáší silné sluneční záření, při kterém dochází k blednutí květů.

Použití:
Je to kultivar vhodný na záhony, jak do veřejné zeleně, tak i do zahrad, kde ale vyžaduje kontrast se světlejšími barvami. Hodí se také k výsadbě v menších skupinách ve společnosti s pestrými trvalkami. Vzdálenost rostlin by měla být nejméně 45cm v řadě nebo 5 -6 rostlin na metr čtverečný ve skupinách.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.