Vyhledávání
      

růže kultivar ´Pink Peace´ (Rosa ´Pink Peace´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 70.0 cm do 80.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
růžová
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (3 fotek):
       Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Pink Peace´ je bujný, vzpřímeně rostoucí keř se silnými rozvětvenými výhony, které jsou zprvu načervenalé, po vyzrání zhnědnou. Keř dorůstá výšky 70 -80cm. Květní stonky jsou řídce ostnité, pevné, nesou většinou jen po jednom květu. Dobře remontují.

Jednotlivé lístky jsou velké, kožovité, plně rozvité jsou tmavě zelené s matným povrchem. Celkové olistění je bohaté.

Poupata jsou tupě kuželovitá, velká 4,5 x 6,5cm, tmavě karmínově červená a tmavě růžová. Rozvitý květ je velký asi 12cm, má 35- 40 korunních lístků, a přesto vypadají květy málo plné, asi proto, že se při rozkvětu málo stáčejí. Barva korunních plátků je sytě růžová, při odkvětu ztrácí na intenzitě. Květy krásně voní.

Tuto růži vyšlechtil v roce 1959 Meilland. Pochází z křížení kultivarů (´Gloria Dei´x ´Monique´) x (´Gloria Dei´x ´Mrs. John Laing´).

Je mylné si myslet, že pokud vysadíme ´Pink Peace´v domnění, že sázíme protějšek kultivaru ´Gloria Dei´v růžovém. Květy jsou velké a krásné. Schází jim ale něco, co patří k přednostem světové růže.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže je zimovzdorná, na vhodném stanovišti i odolná vůči padlí, občas trpí černou skvrnitostí, zejména tam, kde keře po ranní rose pozdě osychají. Květy vydrží po řezu asi 5 dní.

Použití:
Je to vhodný kultivar na menší i velké zahrady. Vzdálenost výsadby by měla být 45cm v řadě. Dobře se uplatní i ve skupinách s růžemi stějného habitu. Jako stromková růže vytváří krásné, velké koruny.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.