Vyhledávání
      

růže kultivar ´Pharaon´ (Rosa ´Pharaon´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 60.0 cm do 80.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Kultivar ´Pharaon´ je keř bujného vzrůstu, má vzpřímené výhony a méně četné rozvětvení. Dorůstá do výšky 60 -80cm. Květy vyrůstají na dlouhých, rovných stoncích výhradně jednotlivě. Květní stonky jsou poměrně málo olistěné.

Jednotlivé lístky jsou po rozvinutí oválné, sytě zelené, málo lesklé. Většinou po pěti skládají velké, řídce na květních stoncích rozmístěné listy, ani celkové olistění tak není husté a květy mohou vyniknout.

Poupata mají ušlechtilý tvar, kuželovitě špičatý, před rozpukem jsou tmavě červená. Při rozvíjení jsou květy sametově zářivě červené, v plném rozkvětu mají barvu více oranžově červenou, neměnnou. Květy jsou velké až 14cm v průměru. Skládá je 35 korunních plátků na velkém, kulatém semeníku se silnou, pevnou stopkou. Vůně je slabá.

Tento kultivar vyšlechtil v roce 1967 Meilland. Pochází z křížení (´Rouge Meilland x ´Kordes Sondermeldung´) x ´Suspense´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Na zimu vyžaduje tato růže zimní kryt a v létě dobré ošetřování, preventivní postřiky na ochranu před padlím a černou skvrnitostí. Odolnost květů k poškození deštěm je dobrá, k úpalu také, jen pokud stojí volně.

Použití:
Krásné květy vynahradí v zahradách na záhonech i ve skupinách poněkud vyšší nároky této růže na ošetřování a chráněné stanoviště, které ale nemá být před jižní stěnou budovy. Jinak je to růže méně vhodná pro řez, protože květy se rychle rozvíjejí a rozvité nejsou dostatečně plné.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.