Vyhledávání
      

růže kultivar ´Peter Frankenfeld´ (Rosa ´Peter Frankenfeld´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 60.0 cm do 80.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (4 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Peter Frankenfeld´ je bujně rostoucí, vzpřímený keř. Rozvětvuje se do šířky a vytváří tak mnohovýhonové, zahuštěné keře, vysoké 60 -80cm. Květní stonky jsou dlouhé, pevné, nesou květy jednotlivě. Výhony jsou při rašení načervenalé, později středně zelené, středně ostnité. Rostlina obráží až do pozdního podzimu. Má ale dost dřeva z prvního flóru, které vyzraje k přezimování.

Listy jsou středně velké a husté. Raší světle zeleně se silným červeným přelivem. Plně rozvinuté listy jsou sytě zelené, matné a vytrvalé až do zimy. Poupata jsou velká, kuželovitá se širokou základnou na semeníku, barvy sytě karmínově červené. Rozvité květy jsou zčásti velmi velké, 10 -14cm v průměru, silně plné, mají až 50 silně zpět stočených korunních plátků intenzivně karmínově červených, v odkvětu pak světle červených. Kvete bohatě a vytrvale. Květy krásně voní.
Tento kultivar vyšlechtil v roce 1966 Kordes. Pochází z křížení kultivarů ´Ballet´x ´Florex´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Za tuhých mrazů vyžaduje růže zimní pokrývku. Při dobré výživě a půdní vláze zůstane olistění zdravé i bez postřiků. Deštivé počasí květům neškodí, květy mají ve váze dlouhou trvanlivost.

Použití:
Tato růže je vhodná k řezu, do květinových vazeb. Jako pravý čajohybrid je vhodná zejména do manších i větších skupin v zahradách. Vzdálenost rostlin by měla být 40 -45cm v řadě, nebo 5 rostlin na metr čtverečný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.