Vyhledávání
      

růže kultivar ´Orange Triumph´ (Rosa ´Orange Triumph´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 60.0 cm do 80.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Tvary listů: 
dlanitě složené
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Orange Triumph´ je bujně, ale vyrovnaně rostoucí keř vysoký 60 -80cm. Větve se rozpínají do široka, ale nepoléhají. Mladé výhony jsou červené, pak hnědozelené, řídce porostlé velkými, světle hnědými ostny. Nejsilnější květní stonky nesou obrovské květní laty s někdy až 120 jednotlivými květy. Po odřezání odkvetlých lat, růže remontuje.

Listy se skládají z 3 -5 -7 lesklých, tmavě zelených lístečků velkých 5 x3cm. Celkové olistění je bohaté. Poupata jsou kulatá s 20 -30 korunními lístky, oranžově červené barvy, rozvité květy jsou velké 3,5cm. Při odkvětu korunní plátky zfialoví, ale rychle se pak sami čistí. Kališní lístky odstávají, šípky tato polyantahybrida nenasazuje. Květy nevoní.

Tato růže byla často používána ve šlechtění jako otcovská odrůda. Vyšlechtil ji v roce 1937 Kordes. Pochází ze spojení kultivarů ´Eva´x ´Solarium´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Tato růže patří k nejtvrdším záhonovým růžím, které vydržely 30 -40 let na místě, protože jsou velmi odolné vůči mrazům. Dobrá odolnost je také vůči padlí, na podzim bývá napadáno jen poupě a stopka. Černou skvrnitostí trpí jen vzácně. Déšť květům neškodí.

Použití:
Je to výborná záhonová růže vhodná do zahrad i pro veřejnou zeleň. Květy se používají i do vazeb věnců a kytic. Vzdálenost výsadby by měla být 45cm v řadě, v dobrých podmínkách i více.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.