Vyhledávání
      

růže kultivar ´Orange Sensation´ (Rosa ´Orange Sensation´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 50.0 cm do 70.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená, oranžová
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
chocholík
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (3 fotek):
       Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Orange Sensation´ je středně rostoucí keř, volně se rozvětvující, vytváří široce košatý tvar, dosahuje výšky 50 -70cm. Květní stonky se silně větví a nesou pak 10 -20 květů v širokých chocholících typu pravé polyantky.

Listy jsou malé až středně velké, na počátku vývoje jsou světle zelené, červeně stíněné, poté se zbarvují do sytě zelené, ztrácejí lesk a jsou matné. Olistění se celkově jeví jako málo husté. Poupata jsou před rozvitím tupě vejčitá, tmavě oranžová, otevírají se pohárovitě a vytvářejí světle lososově oranžové květy, které jsou středně velké, asi 6 -7cm široké, volně plné, mají 20 -25 korunních plátků. Rozkvetlé květy jsou oranžově červené se smetově zářícím okrajem korunních plátků. V době odkvětu jejich barva zesvětlí a ze středu vyniknout žluté prašníky. Květenství je velmi bohaté a trvalnivé. Květy slabě voní.

Tuto růži vyšlechtil v roce 1961 de Ruiter. Pochází ze spojení kultivarů ´Amor´x ´Fashion´.
Tento kultivar spolu s kultivarem ´Gloria Mundi´, vyšlechtěná v roce 1929, jsou nejúspěšnějšími růžemi šlechtitele de Ruitera do roku 1961.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Tato růže je všestranně odolná, zimovzdorná, odolná vůči chorobám listů, trvalnivá za deštivého počasí a neměnící barvu za horkého počasí. To ale jen pokud je vysazena na vhodném stanovišti.

Použití:
Je to vzrůstná, mnohokvětá růže, která dobře vyplňuje záhon, je vhodná také pro velkoplošné výsadby ve veřejné zeleni. Vzdálenost rostlin má být 49cm v řádcích. Ve skupinách 6 růží na metr čtverečný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.