Vyhledávání
      

růže kultivar ´Norita´ (Rosa ´Norita´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 50.0 cm do 70.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená, černá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Norita´je mírnější, vzpřímený keř, dobře se rozvětvuje, dorůstá výšky 50 -70cm. Květní stonky jsou dlouhé a nesou po jednom nebo i více květech. Výhony jsou středně ostnité. Při špatných růstových podmínkách se vyskytují tzv. slepé výhony. Listy jsou středně velké, při rašení měděně červené, plně rozvinuté tmavě zelené, lehce lesklé. Poupata jsou podlouhlá, vejčité, téměř černá. Rozvíjející se květ je středně velký, asi 9 -10cm, má 35 -45 korunních plátků, které postupně narůstají a vytváří plnost květů. Barva květu je v rozpuku sametově leskle černočervená, v plném rozkvětu karmínově červená. Okraje korunních plátků se při rozkvétání stáčejí téměř do špičky, a tak vzniká dojem hvězdicovitého tvaru. Květy voní mírně.
Tuto růži vyšlechtila firma Combe/Vilmorin v roce 1966. Pochází ze spojení ´Charles Mallerin´x semenáč.
Někteří lidé by rádi vlastnili černou růži, jenže úplně černá neexistuje. Černé květy by pohlcovaly paprsky a spálily by se.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Odolnost vůči mrazu je normální, vůči padlí někde slabá, jinde lepší, vůči černé skvrnitosti střední, růže trpí nejčastěji rzí. Květy jsou odolné vůči dešti, což je u tzv. černých růží vzácné.

Použití:
Tuto růži je nutné vysazovat na volné prostranství nebo do stěhovavého stínu, nikdy před bílé jižní stěny. Vzdálenost by měla být nejméně 35cm.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.