Vyhledávání
      

růže kultivar ´Neues Europa´ (Rosa ´Neues Europa´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 50.0 cm do 60.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Neues Europa´ je růže ze skupiny floribunda grandiflora. Její vzrůst je středně silný, do široka se rozvětvuje a vytváří tak košaté, 50 -60cm vysoké keře. Hlavní výhony jsou při rašení červenavě zelené, středně silně ostnité, květní stonky nesou až 10 květů v malých latách.
Listy jsou zpočátku načervenalé, plně vyvinuté jsou velké, tmavě zelené, slabě lesklé. Celkové olistění je robustní, dost husté a vyniká tak mezi jednotlivými flóry. Poupata jsou kuželovitá, kališní lístky se brzy uvolňují, takže ukazují plně šarlatově červenou barvu. Rozkvetlé květy jsou poměrně velké, zářivě oranžově červené, mají 8 -9cm v průměru, jsou hustě plné, jejich plnost tvoří 30 -40 korunních plátků, jejichž barva při odkvětu nebledne. Keř kvete neúnavně a květy se samy dobře čistí. Slabě voní.
Tuto růži vyšlechtil v roce 1965 Kordes. Pochází ze spojení kultivarů ´Korona´x ´Spartan´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Rostlina vyžaduje v zimě kryt, stejně jako většina růží této skupiny. Záleží na tom, aby na podzim nezeslábla padlím, ke kterému je náchylná. Vůči černé skvrnitosti a rzi je více odolná. Květům neškodí deštivé počasí, ale horké léto a úpal.

Použití:
Tato záhonová růže má široké uplatnění, je vhodná pro větší plochy ve veřejné zeleni na volném prostranství, protože září svou barvou na dálku. Vzdálenost výsadby by měla být 40 -45cm v řadě nebo 5 -6rostlin na metr čtverečný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.