Vyhledávání
      

Růže kultivar ´Neue Revue´ (Rosa ´Neue Revue´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 60.0 cm do 80.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
červená, zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Neue Revue´ je silný, vzpřímený keř, vysoký 60 -80cm. Rozvětvení je bohaté a vytváří silné, dlouhé stonky, které nesou po jednom květu. Jen zřídka vyrůstají silnější výhony s více květy na delších stopkách v latách. Tyto výhony jsou hustě ostnité.
Listy jsou středně velké, umístěné dost hustě na květních stoncích. Při rašení jsou načervenalé, po vyzrání temně zelené, slabě lesklé. Celkové olistění je husté. Poupata jsou plná, vejčitá, žlutá, potažená červení. Květy jsou velké 12cm, na silných stoncích až 14cm, plné. Květ má 35 -50 korunních plátků a otevírá se spirálovitě a pomalu. Uvnitř v základu květů je barva patálů žlutá, pak bílá k okraji intenzivně červená. Vnější strana květních plátků je žlutobílá a k okraji se také mění na červenou. Květy krásně výrazně voní.
Tuto růži vyšlechtil v roce 1969 Kordes. Pochází ze spojení ´Konigin der Rosen´x ´Freiheitsglocke´

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Podlední, nevyzrálé výhony přes zimu zčernají, ale keř na jaře zase dobře obrazí. Pokud déle prší, květy se déle otevírají, což je vlastnost po rodičích. Houbovým chorobám se vyhneme včasnými postřiky.

Použití:
Růže je vhodná pro výsadby na záhony i do skupin, také k řezu květů. Vzdálenost výsadby by měla být v řádcích 40cm, ve skupinách 6 -7 rostlin na metr čtverečný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.