Vyhledávání
      

Růže kultivar ´Mount Shasta´ (Rosa ´Mount Shasta´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 70.0 cm do 90.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
bílá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Mount Shasta´ je velmi bujně rostoucí rostlina. Výhony jsou rovné, řídce ostnité, světle zelené, směřující přímo vzhůru. Výšky keře je 70 -90cm. Stonky jsou pevné, dlouhé, nesou po jednom květu, po silnějším řezu a dobré výživě ale vyrážejí silnější výhony, které se pak rozvětvují a přináší pak 5 -7 květů v jedné latě. Tento kultivar neúnavně remontuje až do pozdního podzimu.
Listy jsou velké, při rašení světle zelené, později tmavší, málo lesklé, ale dost tuhé, aby celkové olistění tvořilo hustý, vyrovnaný habitus keře, na kterém květy vynikají. Poupata jsou vysoká, špičatá, smetanově bílá, vypadající velmi ušlechtile. Později se barva mění na odstín slonové kosti a poté na čistě bílou. Květ má 35 - 40 korunních plátků a neztrácí tvar ani krásu. Průměr květu je 9 -11cm. Teprve při odkvětu vypadá květ jako poloplný, mírně voní.
Tento kultivar vyšlechtil v roce 1962 Swim-Pyle. Její původ není znám.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Je to jedna z nejodolnějších bílých růží, je odolná vůči mrazu a houbovým chorobám. Nebývá poškozena deštěm a ve váze vydrží dlouhou dobu.

Použití:
Tato růže je vhodná pro pěstování v záhonech s jinými, stejně bujnými odrůdami, kde dobře kontrastuje s barevností tmavých růží. Velmi vhodná je i pro řez květů, a to jak přirychlená pod sklem, tak i venku, s případným prodloužením kvetení pod krytem.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.