Vyhledávání
      

Růže kultivar ´Milena´ (Rosa ´Milena´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
do 100.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
lata
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, sucho, mrazuvzdorná, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Milena´ roste velmi bujně, vzpřímeně a dosti bohatě se rozvětvuje. Keř dorůstá výšky až 100cm. Výhony jsou nejprve načervenalé, poté zelené, lehce šedě ojíněné, na spodní části řídce ostnité. Květní stonky jsou téměř bez ostnů, nesou několik málo nebo i více květů ve štíhlých latách. Slabší, jednotlivé stonky mají květy po jednom. Rostlina bohatě obráží a kvete až do konce podzimu.

Rašící listy jsou, stejně jako výhony, zelené, přelité červení. Plně rozvinuté jsou velké, kožovité, tuhé, na povrchu lesklé. Celkové olistění je středně husté, trvanlivé. Poupata jsou podlouhlá, karmínově červená, tmavší než květy původní odrůdy. Květ je velký 8 -10cm, rozvitý je poloplný, má 20 -30 korunních plátků. Barva je uvnitř květu lososově růžová vnějšek je karmínově růžový, při odkvětu zesílí. Růže kvete bohatě a vytrvale, slabě voní.

Tato růže vznikla ze semen floribundy grandiflory ozářených gama zářením, pro velikost svých květů ji řadíme mezi velkokvěté. Pochází ze semenáče ´Queen Elizabeth´. Vyšlechtil ji v roce 1967 Večeřa.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže je zimovzdorná, dobře přezimuje pod obvyklým krytem, je odolná vůči chorobám listů. Snáší lépe sucho než deštivé počasí, déšť poškozuje květy. Trvanlivost květů je ve váze sedm dní.

Použití:
Původně byla tato růže používána k rychlení, později se začala vysazovat jako zahradní růže. Vysazujeme ji ve skupinách s trvalkami nebo jinak barevnými nižšími odrůdami. Hodí se také k řezu květů, pokud vyštipujeme postranní poupata.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.