Vyhledávání
      

Růže kultivar ´Leverkusen´ (Rosa ´Leverkusen´)

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
do 4.0 m
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
pilovité, okrouhlé
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, solitéra, popínavá rostlina
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, lehké půdy, těžké půdy, nenáročné

Fotogalerie (6 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Leverkusen´roste robustně, na volném prostranství jsou šlahouny převislé do šířky a dlouhé až 3m. Jako pnoucí růže dosahuje výšky až 4m. Květů bývá 5 -10, někdy až 20 ve velkých latách na krátkých stoncích, které vyrůstají skoro po celé délce loňských výhonů. Hlavní výhony i květní stonky mají mnoho ostrých, zpět zahnutých ostnů.

Listy jsou středně velké, oválné, ostře pilovité, se zvlněnými okraji lístečků, jsou tmavě zelené, lesklé. Celkové olistění je bohaté a nápadně krásné.

Poupata mají kapkovitý tvar a jsou zlatožluté. Při rozvíjení jsou 3,5 -4cm vysoká. Rozvitý květ je plný, pěkně tvarovaný, má až 25 korunních plátků a má 10cm v průměru. Barva rozkvetlé růže je světle žlutá, později vybledne a to zejména při teplém počasí. Kvetení se opakuje, vykvétá postupně, druhý výkvět je ale moně bohatý. Květy hezky voní.

Tato růže je žlutým dvojčetem červené růže ´Hamburger Phonix´. Jejich matkou je kmenová Rosa kordesii. Kultivar ´Leverkusen´ je křížencem růže Rosa kordesii a kultivaru ´Golden Glow´. Vyšlechtil ji v roce 1954 Kordes.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
V zimě tato růže vydrží až -20°C, záleží to ale na stanovišti. Bujně narostlé výhony na plném slunci v zimě trpí. Odolnost vůči listovým chorobám je dobrá, květy odolávají trvalým dešťům.

Použití:
Tato růže je vhodná k výsadbám do parků a na velké svahy, ke sloupům, pergolám, ve větších zahradách na ploty a na východní a západní stěny. Velmi pěkná je i jako růže smuteční na vysokém kmínku. Je možné ji použít do věnců a kytic.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.