Vyhledávání
      

Růže Hugova (Rosa hugonis)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
od 2.5 m do 4.0 m
Doba květu: 
Květen, Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
jednoduchý
Tvary listů: 
zubaté
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, teplomilná, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže Hugova je keř vysoký 2,5 -4m, se vzpřímenými větvemi.
Žlutá barva v květech růží není tak častá, nejvíce jí má perská růže páchnoucí, světleji žluté jsou východoasijské růže, jejich hlavním představitelem je růže Hugova.
Asijské růže se obtížně rozlišují. Růže Hugova má lístky jednoduše zubaté, nežláznaté, lysé a mladé výhony alespoň na bázi štětinatě osténkaté, ostny na větvích má přímé.
Severočínská růže žluťoučká (Rosa Xanthina), se kterou se růže Hugova v Evropě často zaměňuje, má výhony bez štětinatých osténců a její lístky jsou alespoň v mládí chlupaté. Západoasijská růže plokulovitá (Rosa hemisphaerica) má na rozdíl od předchozích hákovitě zahnuté ostny.

Čeleď:
Rosaceae

Původ:
Růže Hugova ze základní Číny. V roce 1899 poslal páter Hugh Scallen (misionář působící v západní Číně koncem minulého století, známý pod jménem Otec Hugo) z jedné své misijní cesty semena žlutokvěté růže, do botanické zahrady v anglickém Kew. Růže byla pojmenována na počest sběratele růže Hugova. Je jedinou západočínskou žlutou růží.

Pěstování:
Růže Hugova je dekorativní keř nejen v době květu (květy vyrůstají jednotlivě, rozkvétají začátkem května a téměř najednou po celém keři), ale i za plodu. Šípky mají naznačeně prodlouženou bázi, přecházející v téměř stejně silnou stopku. Růže je krásná celoročně, protože textura keře i mnohočetných opadavých listů s drobnými lístky je vždy zajímavá.

Použití:
Růže Hugova je vhodná solitéra do velkých zahrad a parků.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.