Vyhledávání
      

Růže čajová kultivar ´Papa Meilland´ (Rosa ´Meilland´)

 

Listnaté keře > 

Výška rostliny: 
do 1.2 m
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
volně rostoucí živý plot, solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, vlhko, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Kultivar ´Papa Meilland´ je marnou snahou pěstitelů vyšlechtit bájnou černou růži. Je to předem ztracené úsilí, stejně jako vypěstovat modrou chryzantému nebo černý tulipán. I velmi tmavé růže jsou jen růžemi velmi tmavočervenými a díky sametově matnému povrchu korunních lístků, vyvolávají zdání „černé“ barvy.
Kultivar ´Papa Mailland´ je velkokvětá růže třídy čajohybridů, je možné ji označit za starší sestru kultivaru ´Mister Lincoln´. Je to dokladem variability, fenotypové odlišnosti heterozygotních jedinců, v souladu se zákony dědičnosti. Oba kultivary pocházejí ze stejného křížení. Matkou byl kultivar ´Chrysler Imperial´, který byl opylen pylem kultivaru ´Charles Mallerin´. Tyto kultivary vyšlechtil francouzský šlechtitel Alain Meilland. Na jeho postřehu i výběru záleželo, který ze semenáčů a pod jakým jménem se dostane do světa.
Kuktivar ´Perle Noire´ vyšlechtila francouzská firma Delbard s ušlechtilým tvarem květu, složeným z 30 -40 korunních lístků sametově tmavočervené barvy. Listy jsou matně zelené, keříky jsou vysoké až 120cm.
Kultivar ´Papa Meilland´ je velkokvětá, středně plnokvětá růže, její květ má průměrně 35 korunních lístků, poupata jsou vysoká, zašpičatělá. Sametově tmavočervené květy intenzivně voní. Listy jsou kožovité, tmavě zelené, lesklé. Vzrůst je vzpřímený, pevný, keříky jsou optimálně vysoké 80cm. V některých oblastech trpí padlím.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Původ:
Kultivar ´Papa Meilland´ byl vyšlechtěn ve Francii.

Pěstování:
Růže kupujeme výhradně v růžových školkách, nikdy u překupníků ani v supermarketech, kde vzhledem k tomu, že nemají listy a nejsou prostokořenné, nemůžeme zjistit jejich zdravotní stav. Zasazujeme je ihned po zakoupení do jamky hluboké alespoň 40cm, prokypřené do 60cm.
Růže vyžadují slunné a teplé stanoviště chráněné před větrem, hlinitou nebo hlinitopísčitou půdu. Nedělá jim dobře stín ani přílišné vlhko.

Množení:
Množení růží je lépe přenechat odborníků, ale některé druhy se může pokusit množit i neodborník. Nejjednodušší je množení řízkováním, obtížnější je očkování na vhodnou podnož, kterou bývá nejčastěji beztrnný podnožový šípek.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.